Víno a iné alkoholické nápoje sú dostupné len pre osoby staršie ako 18 rokov. MÁM VIAC AKO 18 ROKOV

Naše webové stránky používajú súbory cookie, aby sme vám mohli poskytovať lepšie služby.

close

Langhe Dolcetto SERVAJ DOC

Marchesi di Barolo

Červené víno rubínovej farby s výraznými fialovými odleskami. Vôňa je svieža, výrazne ovocná, pripomínajúca višne. Chuť je suchá, harmonická, čo je dané nízkou hodnotou kyselín. Vďaka svojej štruktúre a sviežosti sa výborne hodí k predjedlám, k cestovinám, k pečenému alebo dusenému mäsu, ako aj k zrejúcim, nie veľmi korenistým syrom.

  12,34 € (s DPH)

  750ml

  Tento produkt nie je na sklade

  Detaily produktu

  Odroda viniča

  Dolcetto

  Obsah alkoholu

  13 %

  Kvalifikácia

  DOC

  Oblasť pestovania

  Langhe

  Objem

  750ml

  Adresa dodávateľa

  Via Roma 1, 12060 Barolo

  Krajina pôvodu

  Taliansko

  Marchesi di barolo

  Staroveké vinárstvo Markízov z Barola sa nachádza v Barole, v paláci s výhľadom na zámok Markízov Falletti. Práve tu, pred viac ako 200 rokmi za začína príbeh Barola. Príbeh o vinárstve, chráneného pahorkami Langhe, kde sa rodí víno podľa francúzskej tradície, s názvom Barolo, pomenované na počesť Barola, miesta svojho rodiska. Nikto si pred tým nemohol predstaviť, že sa stane kráľom vín a vínom kráľov.

  Anna a ErnestoAbbona; ako 5.generácia, sú hlboko presvedčení o absolútnej originalite a kvalite vín vyrábaných v tejto oblasti, ktorá je charakteristická výnimočným zložením pôdy a zvláštnou klímou.

  Rozhodujúcim faktorom, predovšetkým pre mimoriadnu vôňu hrozna, je veľké rozpätie teplôt počas zberu: náhle zmeny teplôt medzi dňom a nocou, kryštalizuje na šupke hrozna vôňu, mimoriadne dôležitú pre nasledujúcu výrobu vína.

  Spoločnosť má pod kontrolou 120 hektárov viníc, spracováva hrozno základných viničov Langhe, Roero a Monferrato. Každoročne získavajú významné národné a medzinárodné ocenenia za kvalitu svojich vín.

  Podobné produkty