Víno a iné alkoholické nápoje sú dostupné len pre osoby staršie ako 18 rokov. MÁM VIAC AKO 18 ROKOV

Naše webové stránky používajú súbory cookie, aby sme vám mohli poskytovať lepšie služby.

close

Barbaresco Tradizione DOCG 2014

Marchesi di Barolo

Červené víno granátovo červenej farby s rubínovými odleskami. Vôňa je intenzívna, trvácna, s nádychom ovocia a s korenistým zakončením. Chuť je plná, zároveň harmonická a vyvážená, s dobrým pomerom tanínov. Zreje 1 rok v sudoch a v barikách z francúzskeho duba. Následne zreje 2 roky v sudoch zo Slavonského duba veľkých objemov. Je ideálnym k chutných predjedál, cestovín s mäsovou omáčkou, hodí sa k jahňacine, k červeným pečeným alebo duseným mäsám, k tvrdým syrom so strednou dobou zrenia.

  34,51 € (s DPH)

  750ml

  Tento produkt nie je na sklade

  Detaily produktu

  Odroda viniča

  Nebbiolo

  Obsah alkoholu

  13,5 %

  Kvalifikácia

  DOCG

  Oblasť pestovania

  Barbaresco

  Objem

  750ml

  Adresa dodávateľa

  Via Roma 1, 12060 Barolo

  Krajina pôvodu

  Taliansko

  Marchesi di barolo

  Staroveké vinárstvo Markízov z Barola sa nachádza v Barole, v paláci s výhľadom na zámok Markízov Falletti. Práve tu, pred viac ako 200 rokmi za začína príbeh Barola. Príbeh o vinárstve, chráneného pahorkami Langhe, kde sa rodí víno podľa francúzskej tradície, s názvom Barolo, pomenované na počesť Barola, miesta svojho rodiska. Nikto si pred tým nemohol predstaviť, že sa stane kráľom vín a vínom kráľov.

  Anna a ErnestoAbbona; ako 5.generácia, sú hlboko presvedčení o absolútnej originalite a kvalite vín vyrábaných v tejto oblasti, ktorá je charakteristická výnimočným zložením pôdy a zvláštnou klímou.

  Rozhodujúcim faktorom, predovšetkým pre mimoriadnu vôňu hrozna, je veľké rozpätie teplôt počas zberu: náhle zmeny teplôt medzi dňom a nocou, kryštalizuje na šupke hrozna vôňu, mimoriadne dôležitú pre nasledujúcu výrobu vína.

  Spoločnosť má pod kontrolou 120 hektárov viníc, spracováva hrozno základných viničov Langhe, Roero a Monferrato. Každoročne získavajú významné národné a medzinárodné ocenenia za kvalitu svojich vín.

  Podobné produkty