Víno a iné alkoholické nápoje sú dostupné len pre osoby staršie ako 18 rokov. MÁM VIAC AKO 18 ROKOV

Naše webové stránky používajú súbory cookie, aby sme vám mohli poskytovať lepšie služby.

close

Barolo Tradizione DOCG 2013

Marchesi di Barolo

Červené víno rubínovej farby s granátovými odleskami. Vôňa je sýta, s jemným nádychom ruže, vanilky, korenia a páleného duba. Má sýtu, lahodnú chuť, dobré a hladké telo, s mäkkými a zahalenými tanínmi. Dozrieva 2 roky v sudoch zo Slavonského duba s objemom 3 – 3,5 tis. litrov a v barikách z francúzskeho duba s o objemom 225 l.  Výborne sa hodí k tradičný vaječným cestovinám Langarole, k Tajarinu, k mäsovým raviolám, k pokrmom z červeného mäsa - vareným aj duseným a tiež k divine. Je ideálnny k ovčím a kozím syrom a k tvrdým, zrejúcim syrom.

  44,71 € (s DPH)

  750ml

  Na sklade
  Detaily produktu

  Detaily produktu

  Odroda viniča

  Nebbiolo

  Obsah alkoholu

  14 %

  Kvalifikácia

  DOCG

  Oblasť pestovania

  Barolo

  Objem

  750ml

  Adresa dodávateľa

  Via Roma 1, 12060 Barolo

  Krajina pôvodu

  Taliansko

  Marchesi di barolo

  Staroveké vinárstvo Markízov z Barola sa nachádza v Barole, v paláci s výhľadom na zámok Markízov Falletti. Práve tu, pred viac ako 200 rokmi za začína príbeh Barola. Príbeh o vinárstve, chráneného pahorkami Langhe, kde sa rodí víno podľa francúzskej tradície, s názvom Barolo, pomenované na počesť Barola, miesta svojho rodiska. Nikto si pred tým nemohol predstaviť, že sa stane kráľom vín a vínom kráľov.

  Anna a ErnestoAbbona; ako 5.generácia, sú hlboko presvedčení o absolútnej originalite a kvalite vín vyrábaných v tejto oblasti, ktorá je charakteristická výnimočným zložením pôdy a zvláštnou klímou.

  Rozhodujúcim faktorom, predovšetkým pre mimoriadnu vôňu hrozna, je veľké rozpätie teplôt počas zberu: náhle zmeny teplôt medzi dňom a nocou, kryštalizuje na šupke hrozna vôňu, mimoriadne dôležitú pre nasledujúcu výrobu vína.

  Spoločnosť má pod kontrolou 120 hektárov viníc, spracováva hrozno základných viničov Langhe, Roero a Monferrato. Každoročne získavajú významné národné a medzinárodné ocenenia za kvalitu svojich vín.

  Podobné produkty